آیا فروش گوشی پلاستیکی ۱۰۰۰ دلاری درست است؟

blank

از لحاظ سخت‌افزاری، گلکسی نوت ۲۰ ارتقای قابل توجهی نسبت به نسل قبلی محسوب می‌شود. با این حال یک تغییر مهم که توجهات زیادی را جلب کرده و انتقادات گسترده‌ای را به خود اختصاص داده، تصمیم سامسونگ برای استفاده از بدنه پلاستیکی است. این در حالی است که گلکسی نوت ۲۰ اولترا و تمام گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ که بعد از گلکسی اس ۶ عرضه شده‌اند، از بدنه مبتنی بر شیشه و فلز بهره می‌برند.

اما آیا این موضوع واقعا اهمیت زیادی دارد؟ یا اینکه استفاده از بدنه پلاستیکی برای یک گوشی پرچم‌دار در سال ۲۰۲۰ در واقع ضعف مهمی محسوب می‌شود؟

استدلال‌ مخالفان بدنه پلاستیکی

blank

این تصمیم سامسونگ اولین سوالی که ایجاد می‌کند این است که چرا در وهله اول یک گوشی هزار دلاری باید با بدنه پلاستیکی به دست کاربران برسد. احتمالا می‌دانید بدنه‌های شیشه‌ای گران‌تر از بدنه‌های پلاستیکی هستند و به همین خاطر اتخاذ این تصمیم از طرف سامسونگ، این احساس را به کاربران انتقال می‌دهد که این شرکت برای افزایش سود خود دست به انجام چنین کاری زده است.

علاوه بر این، بدنه پلاستیکی کاربران را به یاد گوشی‌های ارزان‌قیمت می‌اندازد. به همین خاطر کاربران از یک گوشی گران‌قیمت انتظار دارند که با بدنه‌ی مبتنی بر شیشه و فلز روانه‌ی بازار شود.

طی چند سال اخیر، اساسا تمام گوشی‌های پرچم‌دار شرکت‌های مختلف مانند اپل، هواوی، وان‌پلاس، گوگل و دیگران با بدنه شیشه‌ای عرضه شده‌اند. حتی شرکتی مانند ریلمی که پرچم‌داران خود را با نصف قیمت گلکسی نوت ۲۰ به فروش می‌رساند، از بدنه شیشه‌ای برای این گوشی‌ها استفاده می‌کند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارایی بهتر در اپلیکیشن